Hitta.se

Information

Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)325 979311 457293 421
Rörelseresultat, EBIT (tkr)37 80929 59225 852
Resultat efter finansnetto (tkr)38 70430 92527 162
Årets resultat (tkr)888
Summa tillgångar (tkr)110 875103 22093 039
Antal anställda351351338
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Vardaga Silverhemmen AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)325 979311 457293 421
Rörelseresultat, EBIT (tkr)37 80929 59225 852
Resultat efter finansnetto (tkr)38 70430 92527 162
Årets resultat (tkr)888

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)3 3464 1273 776
Omsättningstillgångar (tkr)107 52999 09389 263
Tillgångar (tkr)110 875103 22093 039
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)37 92637 91837 910
Obeskattade reserver (tkr)240240240
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)72 70965 06254 889
Skulder och eget kapital (tkr)110 875103 22093 039

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)158 667154 888144 683
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)58 45557 36253 636
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda351351338
Omsättning per anställd (tkr)929887868
Personalkostnader per anställd (tkr)619605587
Vinstmarginal11.6%9.5%8.8%
Soliditet34.4%36.9%40.9%
Kassalikviditet147.9%152.3%162.6%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas ensam av.Sjöberg, Susanne Helen Elisabeth.Firman tecknas av en av.ledamöterna.i förening med.suppleanten.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

55 år

Koncernstruktur Vardaga Silverhemmen AB

Vardaga Silverhemmen AB ingår i en koncern med 121 bolag. Moderbolag är Vardaga Äldreomsorg AB och koncernmoderbolag är Ambea AB ( Publ ). Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.

Karta och andra adresser

Blackebergsbacken 45, 168 52 Bromma

Karta och andra adresser

Blackebergsbacken 45, 168 52 Bromma

Vardaga Silverhemmen AB har verksamhet på Blackebergsbacken 45, Bromma. 

Vardaga Silverhemmen AB har 8 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Brommaskontoret är Vardaga Silverhemmen AB i Bromma.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller via dotterbolag, bedriva vård- och omsorgsrörelse, äga och förvalta fast och lös egendom och värdepapper samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.

  • 87301 - Vård och omsorg i särskilda boendeformer för äldre personer